تهرانین غیرتی یوخ شهریار ساخلاماغا

قاچمشام تربیزه تا یاخشی یامان بللنسین

*تورکجه

دکتور جاواد هئیتدن بیر خاطیره

شهریار تبریزدن تهرانا گئدنده دکتور هییتین ائوینده نئچه آیلارینان قوناق قالیردی. جریان شاهینی ملکه‌سی فرحین قولاغینا یئتیشیر.  فرح معاوینین، شهریارین قوللوغونو یوللیب چوخلو سلاملاردان سونرا دئمیشدی . من شهریار و عائله‌سینین دوکتور هئیتین ائوینده دایمی قالماسینی و اونلارا زحمت وئرمه‌سینی ایسته‌میرم. اوستاد شهریار ایذن وئریرسه اونا تهراندا بیر ائو آلاق . شهریار دئمیشدی ، ملکه خانیما ایستی سالامیمی یئتیرین و دئیین منیم ائوه احتیاجیم یوخ، ملکه اوز لطفونو گورستمک ایسته‌ییرسه ، منیم تورک دیلینده کی شعر دیوانیمین چاپ اولماسینا ایذن وئرسین. تورکجه شعرلریمین ساتیشیندان اوزموه ائوده آلا بیلرم.

*فارسی

خاطره ای از دکتر جواد هیئت

شهریار زمانی که ازتبریز به تهران رفت چند ماهی در خانه دکتر هیئت مهمان بود، این قضیه به گوش همسرشاه، فرح رسید ، فرح معاون خود را پیش شهریار فرستاد که بعد از احترام فراوان گفته بود من نمیخواهم شهریار و خانواده اش به صورت دائمی درخانه ی دکتر هیئت بماند و به آنها زحمت دهند اگر استاد اجازه دهند برای او در تهران خانه ای فراهم کنیم .شهریارگفته بود: سلام من را به ملکه برسانید و بگویید من احتیاجی به خانه ندارم اگرملکه خواستار نشان دان لطف خود بر بنده هستند اجازه دهند تا دیوان من به زبان ترکی چاپ شود با فروش شعر های ترکی ام برای خود می توانم خانه ای بخرم.

http://barishsesi.com/%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d9%86%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d8%b1%d8%ad-%d9%be%d9%87%d9%84%d9%88%db%8c/

جواب “نه” شهریار به فرح پهلوی

تولکو و قارغا – زاغ و روباه

شیر زن پنهان آذربایجان بالا زر خانم

شهریار ,خانه ,، ,فرح ,هیئت ,دکتر ,خانه ای ,دکتر هیئت ,شهریار و ,اجازه دهند ,هیئت بماند

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ رسمی ملکه سئوندوک اینجا می‌نویسم... پاتوق ایرانیان عاشق برنامه نویسی با یادتوت معرفی بهترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی کلید بهشت سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب صنعتی kyokushin-kan Hamedan بلاگی برای فایل ها باشگاه مهندسان آرنــا